Resultater
Harridslev Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


Klasseoversigt
1.JP Brød LA1-B Ponyer - A
1.JP Brød LA1-B Ponyer - B
2.Vestdjursnet LA 2-B Ponyer - A
3.LA1-A Heste - A
4.LA2-A Heste - A
5.MB0-A Heste - A
6.Mikkels Bilsyn MB2-A Heste - A
7.LA4-B Ponyer - A
8.LA6-A Ponyer - A
9.JP Brød LA4-A Heste - A
10.Beslagsmed Ole Børsting LA6-A Heste - A
11.Vestdjursnet MB3-A Heste - A
12.Vestdjursnet MA1-A Heste - A

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


1 JP Brød LA1-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 300, 150, 100

Dommere: C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

73

MILANO - 2

Amalie Aasted Albæk

Brønderslev Rideklub



182,00
1



182

62,759

1

2

59

DANIQUE - 2

Emilie Nørgaard Olsen

Skårupgård Sportsrideklub



173,00
2



173

59,655

1

91

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub



172,00
3



172

59,310

3

68

JESTI PICKWICK - 2

Anna Caroline Lestrøm

Skårupgård Sportsrideklub






Disk

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


1JP Brød LA1-B Ponyer - B

Antal plac.: 2
Dotering: 300, 150, 100

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

4

37

BARRICHELLO - 1

Pouline Kloppenborg

Hornum-Ulstrup Rideklub



185,00
1



185

63,793

1

1

98

NANCHOS DOUBLE - 1

Naja Hummelshøj

Hadsten og Omegns RideClub



179,00
2



179

61,724

2

3

53

HAAHR'S GHIBLI - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub



178,00
3



178

61,379

5

54

HOLMLUNDS LORD COLWYN - 1

Ida Marie Marquart Løber

Birkedommergård Sportsrideklub



174,00
4



174

60,000

6

41

ZHANTEE - 1

Simone Andersen

Mejlby Rideklub



173,00
5



173

59,655

2

49

VESTERGAARDS KASHMIR - 1

Benedikte Brøndum

Rideklubben Hadsund



168,00
6



168

57,931

7

61

HAAHR'S GAIA - 1

Emilie Haahr Jelle

Harridslev Rideklub



168,00
6



168

57,931

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


2Vestdjursnet LA 2-B Ponyer - A

Antal plac.: 3
Dotering: 300, 200, 100

Dommere:C: Heidi Graarup Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

54

HOLMLUNDS LORD COLWYN - 1

Ida Marie Marquart Løber

Birkedommergård Sportsrideklub



206,00
1



206

64,375

1

8

53

HAAHR'S GHIBLI - 1

Freya Høgsbro

Silkeborg Rideklub



205,00
2



205

64,063

2

6

37

BARRICHELLO - 1

Pouline Kloppenborg

Hornum-Ulstrup Rideklub



201,00
3



201

62,813

3

9

73

MILANO - 2

Amalie Aasted Albæk

Brønderslev Rideklub



200,00
4



200

62,500

3

91

VALIANT - 2

Astrid Hedeman

Aarhus Rideklub



196,00
5



196

61,250

1

68

JESTI PICKWICK - 2

Anna Caroline Lestrøm

Skårupgård Sportsrideklub



194,00
6



194

60,625

5

59

DANIQUE - 2

Emilie Nørgaard Olsen

Skårupgård Sportsrideklub



189,00
7



189

59,063

7

41

ZHANTEE - 1

Simone Andersen

Mejlby Rideklub



184,00
8



184

57,500

4

49

VESTERGAARDS KASHMIR - 1

Benedikte Brøndum

Rideklubben Hadsund



179,00
9



179

55,938

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


3LA1-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Kirsten Falengreen Kragh Iversen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

12

78

SAMBA

Tonje Wiik

Harridslev Rideklub



184,00
1



184

70,769

1

10

96

KASSANDRA HORSEWELL

Søren Luther Christensen

Silkeborg Rideklub



182,00
2



182

70,000

2

14

6

MOESKÆRS PAPAYA

Maria Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub



180,00
3



180

69,231

3

8

57

SCHNELL'S DON DRESSAGE

Mia Oudal Rasmussen

Ry Rideklub



179,00
4



179

68,846

4

5

44

RAEDKAERS WAYONA

Cecilie Elmose

Sportsrideklubben Mariagerfjord



177,00
5



177

68,077

5

15

65

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub



172,00
6



172

66,154

2

70

ROMANI

Sandra Jensen

Sportsrideklubben Aalborg



171,00
7



171

65,769

13

83

HAAHR'S KALAHARI

Sanne Klarborg

Tebbestrup Rideklub



169,00
8



169

65,000

4

40

CARO MANDØ

Charlotte Poulsen

Årslevgaardens Rideforening



167,00
9



167

64,231

11

43

CATHIANA

Maia Langfeldt Brandt

Kirstinelund Sportsrideklub



166,00
10



166

63,846

9

69

BAKKEGAARDENS COFFEE CUP

Ditte L. Dahl

Harridslev Rideklub



165,00
11



165

63,462

16

76

OLIVION

Anna Sofie Andreasen

Tørring Rideklub



163,00
12



163

62,692

6

47

MAGNUS-HØJ

Signe Fisker

Kirstinelund Sportsrideklub



162,00
13



162

62,308

3

20

MARKOS ÅRUP

Christina Lund Pedersen Sørensen

Rideklubben St. Restrup



155,00
14



155

59,615

1

82

ROYAL MANLY

Anette Beider Olsen

Tørring Rideklub



154,00
15



154

59,231

17

71

KOKKEDALS FIONA

Sandra Jensen

Sportsrideklubben Aalborg



151,00
16



151

58,077

7

75

NEPHEW

Anna Sofie Andreasen

Tørring Rideklub



145,00
17



145

55,769

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


4LA2-A Heste - A

Antal plac.: 5
Dotering:

Dommere:C: Kirsten Falengreen Kragh Iversen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

1

78

SAMBA

Tonje Wiik

Harridslev Rideklub



204,00
1



204

70,345

1

12

96

KASSANDRA HORSEWELL

Søren Luther Christensen

Silkeborg Rideklub



202,00
2



202

69,655

2

6

6

MOESKÆRS PAPAYA

Maria Brinch Jacobsen

Nørlund Rideklub



196,00
3



196

67,586

3

10

44

RAEDKAERS WAYONA

Cecilie Elmose

Sportsrideklubben Mariagerfjord



192,00
4



192

66,207

4

13

57

SCHNELL'S DON DRESSAGE

Mia Oudal Rasmussen

Ry Rideklub



192,00
4



192

66,207

4

16

83

HAAHR'S KALAHARI

Sanne Klarborg

Tebbestrup Rideklub



190,00
6



190

65,517

4

65

ESKAGERGÅRDS ROBINSON

Birgitte Juhl

Harridslev Rideklub



189,00
7



189

65,172

15

43

CATHIANA

Maia Langfeldt Brandt

Kirstinelund Sportsrideklub



188,00
8



188

64,828

5

70

ROMANI

Sandra Jensen

Sportsrideklubben Aalborg



187,00
9



187

64,483

3

82

ROYAL MANLY

Anette Beider Olsen

Tørring Rideklub



185,00
10



185

63,793

2

51

GODTHAABS DANTE

Kathrine Strand

Rideklubben Hadsund



184,00
11



184

63,448

18

71

KOKKEDALS FIONA

Sandra Jensen

Sportsrideklubben Aalborg



184,00
11



184

63,448

14

66

ASFERG WONDO

Kristine Falbe-hansen

Sportsrideklubben Aalborg



179,00
13



179

61,724

7

95

BYSTEDS ZANTEL

Pernille Ruppert

Harridslev Rideklub



179,00
13



179

61,724

8

20

MARKOS ÅRUP

Christina Lund Pedersen Sørensen

Rideklubben St. Restrup



177,00
15



177

61,034

17

48

MIKADO

Frederikke Toft Axelsen

Hedensted Og Omegns Rideklub



174,00
16



174

60,000

11

47

MAGNUS-HØJ

Signe Fisker

Kirstinelund Sportsrideklub



169,00
17



169

58,276

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


5MB0-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 500, 300, 200, 100

Dommere:C: Henrik Rosengård Rasmussen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

14

92

FINITO 17

Camilla Moe Thorup

Ebeltoft Rideklub



271,00
1



271

69,487

1

3

12

EMILY

Kamilla Husum

Djursland Rideklub



251,00
2



251

64,359

2

4

17

PENTAGON K.

Louise Karstoft

Aarhus Rideklub



251,00
2



251

64,359

2

15

10

DAHLIA

Karin B. Sørensen

Harridslev Rideklub



247,00
4



247

63,333

4

5

46

AAKERBLADS COBRA

Mia Oudal Rasmussen

Ry Rideklub



243,00
5



243

62,308

7

27

RINALDO

Sara Munk

Dolmer Rideklub



241,00
6



241

61,795

13

34

PABLO PIKASSO

Kathrine Strand

Rideklubben Hadsund



241,00
6



241

61,795

2

8

HØJERSMINDES SHEER

Laura Larsen

Rideklubben Hadsund



240,00
8



240

61,538

9

39

STÆREBOGÅRDS QUICK-STEP

Tina Christiansen

Kirstinelund Sportsrideklub



234,00
9



234

60,000

10

45

HIS MIRACLE

Maja Olsen

Aarhus Rideklub



229,00
10



229

58,718

12

81

QUIEN MARY

Karoline Bonde Laursen

Rideklubben Hadsund



227,00
11



227

58,205

1

3

PAY BACK TIME

Line Husum

Djursland Rideklub



223,00
12



223

57,179

8

97

RTS- GRAND DE NOIR

Rikke Nørup-Nielsen

Rideklubben Hadsund



208,00
13



208

53,333

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


6Mikkels Bilsyn MB2-A Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering: 500, 300, 200, 100

Dommere:C: Henrik Rosengård Rasmussen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

10

94

FINDUS B.

Betina Jæger Jensen

Aalestrup og Omegns Rideklub



275,00
1



275

72,368

1

1

93

TREBIZ

Betina Jæger Jensen

Aalestrup og Omegns Rideklub



267,00
2



267

70,263

2

4

24

FLORAN GULDBJERG

Line Hougaard Høst Johansen

Ebeltoft Rideklub



254,00
3



254

66,842

3

5

72

MONARCH

Tanja Henningsen

Ebeltoft Rideklub



251,00
4



251

66,053

9

7

MILLI

Anna Cecilie Hvid Dolby

Djursland Rideklub



248,00
5



248

65,263

7

79

FANDANGO

Tonje Wiik

Harridslev Rideklub



243,00
6



243

63,947

11

86

ZORONTO

Elisabeth Svendsen

Sindal Rideklub



242,00
7



242

63,684

6

5

BUCKLANDS EDDIE

Pia Graugaard- Jensen

Stevnstrup Rideklub Af 1994



240,00
8



240

63,158

2

85

MARQUIS HØJRIS

Elisabeth Svendsen

Sindal Rideklub



236,00
9



236

62,105

8

16

STARLIGHT

Laila Juncker

Rideklubben Marienlyst



235,00
10



235

61,842

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


7LA4-B Ponyer - A

Antal plac.: 1
Dotering: 300, 200, 150

Dommere:C: Susanne Schmidt Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

2

31

NØRLUNDS KING ARTHUR - 1

Kathrine Alrøe

Aarhus Rideklub



220,00
1



220

68,750

1

3

35

CHARLIE - 2

Mie Buus Møller

Rebild Sportsrideklub



218,00
2



218

68,125

1

9

JOE DALTON - 2

Maya Mosegaard Cramon

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



199,00
3



199

62,188

4

50

UNIQUE - 2

Cecilie K. Hansen

Hinnerup Rideklub



192,00
4



192

60,000

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


8LA6-A Ponyer - A

Antal plac.: 2
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Susanne Schmidt Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

3

36

WESTERHUIS JORIK - 1

Malene Aborg

Harridslev Rideklub



265,00
1



265

69,737

1

2

32

SAFARI - 1

Signe Aaris Mouritsen

Brønderslev Rideklub



258,00
2



258

67,895

2

4

58

RØGILD'S BOROMIR - 1

Sarah Johansen

Skanderborg Rideklub



250,00
3



250

65,789

1

30

STENVÆNGE CHARLES - 1

Ida Marie Marquart Løber

Birkedommergård Sportsrideklub



248,00
4



248

65,263

6

21

FIREBALL - 1

Fiji Kjær Lynge

Skårupgård Sportsrideklub



236,00
5



236

62,105

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


9JP Brød LA4-A Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering: 300, 250, 200, 150

Dommere:C: Susanne Schmidt Jensen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

8

78

SAMBA

Tonje Wiik

Harridslev Rideklub



229,00
1



229

67,353

1

4

29

LERONA

Anna Cecilie Hvid Dolby

Djursland Rideklub



223,00
2



223

65,588

2

9

10

DAHLIA

Karin B. Sørensen

Harridslev Rideklub



213,00
3



213

62,647

6

55

F 13

Line Kongensgaard

Arden Sports Rideklub



206,00
4



206

60,588

3

28

ALLIE

Gitte Soelberg Simonsen

Birkedommergård Sportsrideklub



199,00
5



199

58,529

2

15

FISKEAVLERENS FRENCHAIR

Christina Hjorth

Djursland Rideklub



194,00
6



194

57,059

7

84

SCARLETT

Tine Brøsted Sørensen

Kaløvig Sportsrideklub



184,00
7



184

54,118

1

14

GHOSTFEVER

Nadia Silber Baudy

Årslevgaardens Rideforening



181,00
8



181

53,235

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


10Beslagsmed Ole Børsting LA6-A Heste - A

Antal plac.: 2
Dotering: 500, 250, 200, 150

Dommere:C: Helle Munk Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

6

10

DAHLIA

Karin B. Sørensen

Harridslev Rideklub



244,00
1



244

64,211

1

3

39

STÆREBOGÅRDS QUICK-STEP

Tina Christiansen

Kirstinelund Sportsrideklub



244,00
1



244

64,211

1

5

81

QUIEN MARY

Karoline Bonde Laursen

Rideklubben Hadsund



235,00
3



235

61,842

1

4

ROB ROY

Karin Sandum

Aarhus Rideklub



231,00
4



231

60,789

2

14

GHOSTFEVER

Nadia Silber Baudy

Årslevgaardens Rideforening



216,00
5



216

56,842

4

67

DOMINIQ

Mie Louise Mau

Kirstinelund Sportsrideklub



198,00
6



198

52,105

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


11Vestdjursnet MB3-A Heste - A

Antal plac.: 3
Dotering: 500, 350, 200, 100

Dommere:C: Helle Munk Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

7

24

FLORAN GULDBJERG

Line Hougaard Høst Johansen

Ebeltoft Rideklub



272,00
1



272

68,000

1

9

93

TREBIZ

Betina Jæger Jensen

Aalestrup og Omegns Rideklub



272,00
1



272

68,000

1

10

77

MIREILL

Kamilla Albrektsen

Skæve Rideklub



258,00
3



258

64,500

3

4

2

EYE OF THE WIND BIRKEDOMMERGÅRD

Jane Katholm

Djursland Rideklub



254,00
4



254

63,500

11

86

ZORONTO

Elisabeth Svendsen

Sindal Rideklub



248,00
5



248

62,000

1

79

FANDANGO

Tonje Wiik

Harridslev Rideklub



243,00
6



243

60,750

2

99

RTS- MANIFIQUE

Rikke Nørup-Nielsen

Rideklubben Hadsund



241,00
7



241

60,250

3

85

MARQUIS HØJRIS

Elisabeth Svendsen

Sindal Rideklub



238,00
8



238

59,500

5

13

DON CARIF

Laila Nielsen

Årslevgaardens Rideforening



237,00
9



237

59,250

6

19

BARTÓK

Heidi Lund Salomonsen

Sportsrideklubben Øster Uttrup



228,00
10



228

57,000

8

56

NØRREVANGS HANDSOME

Sandra Jensen

Sportsrideklubben Aalborg



228,00
10



228

57,000

Top | Retur

Resultatliste
Harridslev Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - C-stævne HARK
25/08/2012 - 26/08/2012


12Vestdjursnet MA1-A Heste - A

Antal plac.: 4
Dotering: 750, 350, 200, 100

Dommere:C: Helle Munk Hansen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

E

H

C

M

B

I alt

%

Plac

5

23

PANTANI

Emma Holm Westergaard

Skårupgård Sportsrideklub



253,00
1



253

70,278

1

3

100

BRONX

Jens Østergaard

Djursland Rideklub



241,00
2



241

66,944

2

9

72

MONARCH

Tanja Henningsen

Ebeltoft Rideklub



240,00
3



240

66,667

3

7

94

FINDUS B.

Betina Jæger Jensen

Aalestrup og Omegns Rideklub



238,00
4



238

66,111

4

14

77

MIREILL

Kamilla Albrektsen

Skæve Rideklub



236,00
5



236

65,556

12

7

MILLI

Anna Cecilie Hvid Dolby

Djursland Rideklub



230,00
6



230

63,889

15

11

MISS ZUKI

Kathrine Gert Nielsen

Rosenholm og Omegns Rideklub af 2005



230,00
6



230

63,889

6

26

DISTANCE-D

Anita Damm

Rideklubben Hadsund



228,00
8



228

63,333

13

86

ZORONTO

Elisabeth Svendsen

Sindal Rideklub



228,00
8



228

63,333

1

85

MARQUIS HØJRIS

Elisabeth Svendsen

Sindal Rideklub



221,00
10



221

61,389

2

5

BUCKLANDS EDDIE

Pia Graugaard- Jensen

Stevnstrup Rideklub Af 1994



215,00
11



215

59,722

8

33

MONTANA'S MASERATI

Kirsten Pedersen

Åstrup Sportsrideklub



215,00
11



215

59,722

10

1

FASTEAU OF GLORY

Anja Johansen

Skanderborg Rideklub



210,00
13



210

58,333

4

22

DALGÅRDENS CRELICKI

Sandra Jensen

Sportsrideklubben Aalborg






Opgi

Top | Retur